Resorty

Les Orres leży w południowo-wschodniej Francji, w Alpach Wysokich tuż obok urokliwego miasteczka Embrun malowniczo położonego na skarpie nad jeziorem Serre Ponçon. Panoramę tego alpejskiego miasteczka oraz jeziora, można podziwiać zjeżdżając na nartach czy snowboardzie trasami widokowymi.

Lesorres skimap

Les Orres jest kameralną ale dynamicznie rozwijającą się stacją narciarską, która ma do zaproponowania 88 km tras zjazdowych. Nie jest to duża liczba ale trasy są dobrze przygotowane oraz różnorodne pod względem stopnia trudności. Nasłonecznione stoki, trasy widokowe i otoczenie lasów modrzewiowych czyni tą stację narciarską wyjątkową oraz lubianą przez narciarzy i snowboardzistów. Nartostrady znajdują się na wysokości pomiędzy 1550 a 2720 m n.p.m. Les Orresskłada się z trzech dzielnic, położonych na różnych wysokościach – Paramount 1550 metrów nad poziomem morza, Centre Station 1650 metrów nad poziomem morza, Bois Méan 1800 metrów nad poziomem morza. To właśnie tu znajduje się jedna z najdłuższych czerwonych tras, sześciokilometrowa Grand Cabane. Ośrodek posiada 20 wyciągów narciarskich – 8 krzesełkowych oraz 12 orczykowych, ponad to: wydzielone strefy boardercross oraz snowpark. Trasy są sztucznie naśnieżane. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 30 km zielonych tras, 49 km czerwonych oraz 9 km czarnych. W większości stoki są skierowane na północ ale również wschód i zachód. Les Orres charakteryzuje się tzw skis aux pies, czyli dostępem do wyciągów i stoków wprost z miejsca zamieszkania.

 

 

Popularności tej stacji narciarskiej przysporzył fakt, że w 1973 roku stanowiła metę jednego z górskich etapów Tour de France. Rozwój Les Orres trwa do dziś. Powiększająca się baza noclegowa, nowe wyciągi, co raz więcej sklepów, barów i restauracji. W najwyżej położonej dzielnicy, Bois Méan, powstały ostatnio nowe rezydencje a także klimatyczny bar Winter Loungeczy przepyszna włoska pizzeria Snow Fever, którą serdecznie wam polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>